Soukromé záchranné centrum pro exotické ptactvo
“U Kokyho”

ve Dvoře Králové nad Labem

slouží k osvětě a především pomoci v závažných situacích, kdy již doma nemůžete či nechcete mít z různých důvodů svého papouška, korelu, andulku či jiného exotického ptáka.
Centrum bylo založeno i pro případ odložení exotických ptáků z obav před tzv. "ptačí chřipkou”,  kdy mnoho chovatelů panikaří a z neznalosti či strachu se papoušků zbavují a to často tím nejhorším způsobem - vypuštěním do volné přírody, jehož následkem papoušek uhyne v zimním období na podchlazení a omrzliny. Naše podnebí nepřipouští přežití žádného exotického ptáka a navíc jsou pro svou pestrost tito opeřenci lákadlem pro mnoho dravců.
Domníváme se, že naše záchranné centrum “U Kokyho” může být řešením pro Vašeho exotického ptáka, pokud se rozhodnete dát ho pryč - právě mnoho takových případů nás přivedlo na myšlenku jeho založení. Pokud budete mít jakékoli dotazy, adresujte je na email ukokyho@fortissimo.cz nebo na telefon 739 159 159. Velmi ochotně se Vám budeme snažit poradit a vysvětlit veškeré možnosti, než uděláte závažné rozhodnutí.

Pokud i přes veškeré informace a rady jste již rozhodnuti umístit Vašeho papouška do Záchranného centra „U Kokyho”, prosím kontaktujte nás na telefonní čísle 739 159 159, kde Vám sdělíme podmínky umístění.

Pokud budete chtít v záchranném centru umístit většího papouška, musí mít dle veterinárních postupů své doklady. Tyto doklady se liší od druhu papouška. Všechny druhy papoušků (netýká se andulky, korely a Alexandra malého) podléhají povinné registraci CITES 1 nebo CITES 2.

Co tedy budeme pro převzetí těchto registraci podléhajících papoušků požadovat:

  • registrační list CITES – originál dokladu

  • veterinárním potvrzením o klinickém vyšetření, bakterioskopii a koprologii

  • doklad o vyšetření na nemoc PBFD tzv. cirkoviróze - tento doklad by měl
    papoušek dostat při koupi

  • potvrzení veterinárního lékaře o absenci zjevných nemocí

  • kontaktní telefon na veterináře, který se případně o papouška staral

  • dále je dobré znát návyky ,stravu a další podrobnosti o zvířeti, pokud jste ochotni je
    předat

Každý od nás obdrží písemnou dohodu o bezplatném převzetí papouška. V případě, že potřebné doklady nemáte či vlastníte zvíře s lehkým zdravotním problémem, domluvíme se individuálně na dalších krocích. Věříme v naši vzájemnou spolupráci, která povede k záchraně mnoha exotických opeřenců a Vaší plné spokojenosti a čistému svědomí. Děkujeme.

Bohdana Hladíková - Fortissimo
www.fortissimo.cz
499 623 013
603 781 190