Sněhové kuličky nejrůznějších rozměrů se nejvíce lepí na jemnou a samozřejmě dlouhou či polodlouhou srst. I když sněhové koule různých velikostí jistě nejsou pro psa příjemné, většina z nich v tom zas tak velký problém nevidí.
Nebezpečné vločky
Ovšem, pokud se nenacházejí na místech, kde tlačí, či dokonce odírají kůži. Může to být například místo pod lokty, největší problémy však nadělají tlapky. Sníh se dostane mezi polštářky a jednotlivé prsty. Tělesnou teplotou se část sněhu rozpustí a objeví se krystalky a kousky sněhu. Zejména ledové krystalky jsou velice ostré a psa může každé došlápnutí bolet. Může se jednat jen o jednu tlapku nebo o všechny. Záleží jen na tom, na jakých místech, jaké velikosti a jakého tvaru se ledové kuličky vytvoří. Je běžné, že psi poté odmítají pokračovat v procházce, zastavují a vykusují si kousky ledu a sněhu. Po chvilce pokračují několik metrů dále, opět zastaví a vše se opakuje.
Krystalky mohou dokonce odřít jemnou kůži v meziprstí a bude nutné následné ošetření. Někdy postačí desinfekce a udržování tlapky v čistotě a suchu, jindy se rána zanítí a z banálního zranění, které často zpočátku není pouhým okem vidět, se může vyvinout problém potřebující dlouhodobou péči či dokonce antibiotika.
Další problém můžete u pejska přivodit snahou odstranit nalepený sníh teplou vodou, přivodíte svému pejskovi křeče do nožiček. Oplachujte pouze vlažnou vodou …
K ošetření tlapek používejte přípravky , které regenerují a hydratují povrch tlapky včelím voskem . Nabídku najdete ZDE